صفحه اصلی اخبار هوندا ثبت رکورد گینس مصرف سوخت توسط هوندا سیویک تورر

ثبت رکورد گینس مصرف سوخت توسط هوندا سیویک تورر

ثبت رکورد گینس مصرف سوخت توسط هوندا سیویک تورر

 

هوندا توانست با پیمودن مسافت 13,498 کیلومتر توسط مدل استاندارد سیویک تورر دیزلی در سراسر ۲۴ کشور اتحادیه اروپا، رکورد مصرف اقتصادی سوخت را در کتاب رکوردهای گینس، ثبت کند.

 این خودرو توانست طی ۲۵ روز رانندگی به‌طور متوسط ۲.۸۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر بسوزاند. هوندا ادعا می‌کند توانسته رکوردی با عنوان “پایین‌ترین مصرف سوخت در پیمایش تمام ۲۴ کشور اتحادیه اروپا (بین همه خودروها)” را در کتاب رکوردهای گینس به ‌دست آورده است. این رکورد به ‌طور قابل‌ توجهی بهتر از ۳.۸ لیتر در صد کیلومتری است که برای تورر اعلام ‌شده بود.

 این سفر توسط دو نفر از اعضای تیم تحقیق و توسعه هوندا اروپا، به نام‌های فرگال مک‌گراد و جولیان وارن با سیویک تورر ۱.۶ لیتری دیزلی I-DTEC، انجام‌شده و سفر این دو از تاریخ ۱ ژوئن آغاز و با پیمودن یک مسیر در جهت عقربه‌های ساعت در کل قاره اروپا، طی ۲۵ روز و سپس بازگشت به نقطه شروع پایان یافت. در تمام این ۲۵ روز آن‌ها به‌ جز برای سوخت‌گیری توقفی نداشته‌اند و کل مسیر را بی‌وقفه پیموده‌اند. این خودرو موفق به پوشش ۱۵۰۰ کیلومتر با یک‌بار سوخت‌گیری شد و کل هزینه سوخت آن برای این سفر فقط ۶۴۵ یورو بوده است.

 

 

مقایسه

عضویت در خبرنامه

نشانی :

تهران - اتوبان همت - خیابان شیراز جنوبی - خیابان شهید علیخانی (ونک پارک) - خیابان گلستان - پلاک 14 - طبقه3 - واحد 305

تلفن : خط ویژه: 1850